РЕКЛАМА

Чи можуть посадити чоловіка за несплату аліментів?

1605 0 evol22

Чи можуть посадити чоловіка за несплату аліментів?


З чоловіком ми одружені майже рік. У нас є дочка (5 місяців). У чоловіка є дитина від першого шлюбу (дівчинка 5 років). Колишня дружина і дитина живуть у будинку чоловіка, а ми винаймаємо квартиру. На розподіл не подавали. Виникла така проблема: при розлученні колишня дружина подала на аліменти, але коли ми пересилали гроші, вона їх повертала назад. Коли чоловік зв’язувався з нею, вона говорила: «Я хочу тебе посадити, оскільки не отримую від тебе коштів на дитину!» Зрештою чоловікові це набридло (дитину йому не дають бачити, гроші не приймають) і він перестав платили. Загрози посадити тривають! Скажіть, будь ласка, як нам бути в такій ситуації?


Дійсно, Кримінальним кодексом України (ст. 164) передбачена кримінальна відповідальність за злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх дітей. Щодо цієї статті варю звернути увагу на такі два моменти:
- по-перше, за змістом цієї статті наявність рішення суду не є обов’язковою умовою притягнення винного до відповідальності, оскільки в основі такої відповідальності — передбачений законом обов’язок батьків утримувати своїх неповнолітніх дітей;
- по-друге, ухилення від утримання неповнолітніх дітей утворює цей склад злочину лише у випадку, коли воно є злісним. Поняття злісності наложить до оціночних категорій і має бути визначено у кожному конкретному випадку. Про злісний характер ухилення меже свідчити, зокрема, тривалість такого ухилення.
Та обставина, що мати дитини перешкоджає батькові бачитися зі своєю дитиною, сама по собі не звільняє останнього від обов’язку матеріально піклуватися про дитину. Тому теоретично, якщо ваш чоловік не сплачує кошти на утримання своєї дочки від попереднього шлюбу вже тривалий період часу (понад шість місяців), є можливість ставити питання про його кримінальну відповідальність.
Разом із цим на користь батька свідчитимуть письмові документи про те, що він робив спроби переводили гроші (поштові квитанції). Крім того, зазвичай порушенню кримінальної справи за цієї статтею передує письмове звернення відповідних органів щодо необхідності виконання свого обов’язку з утримання дитини; прете колишня дружина вашого чоловіка, обмежується лише усними по­грозами. Також якщо батько дійсно зацікавлений у тому, щоб бачитися і спілкуватися зі своєю першою дитиною, то він вправі звернутися до органу опіки та піклування або до суду із позовом до своєї колишньої дружини про усунення перешкод у вихованні спільної дитини (ст. 159 СК України).